piątek, 9 września 2011

Panele dekoracyjne DUNES

W jednym z ostatnich projektów miałam okazję zastosować trójwymiarowe panele ścienne. Jest to oryginalny sposób na stworzenie dekoracyjnej ściany. Oto trochę informacji oraz zdjęć zaczerpniętych ze strony producenta.

Panele ścienne 3D (trójwymiarowe)

DUNES jest to system paneli dekoracyjnych 3D (inaczej panele trójwymiarowe), które po połączeniu ze sobą tworzą jedną całość. Złącza paneli są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania jednorodnej powierzchni. Niektóre projekty oparte są na jednym wzorze paneli, które tworzą powtarzający się motyw dekoracyjny. Inne są wykonane z sekwencji różnych paneli, które można zintegrować ze sobą na wiele różnych sposobów, aby stworzyć zupełnie wyjątkowe ściany.
Panele dekoracyjne DUNES są wykonane ze specjalnego gipsu, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Wymiary i waga paneli mogą się różnić w zależności od rodzaju wzoru. W większości przypadkach płyta taka waży 14-18 kg przy wymiarach 1000mm x 800 mm. Panele 3D są nietoksyczne i nie zawierają lotnych związków mineralnych. Są całkowicie niepalne.
Instalacja i wykończenie paneli muszą być wykonywane przez przeszkolonych i akredytowanych przez nasza firmę wykonawców. Listę wykonawców mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej. W miejscach gdzie nie ma lokalnych wykonawców możemy zapewnić specjalistyczne szkolenie.
Panele ścienne DUNES nadają się do użytku wewnętrznego, gdzie nie występują duże wahania temperatur. Nie zalecamy montażu paneli na ścianach dłuższych niż 10 mb i powierzchni większej niż 35m2 bez zastosowania dylatacji, ponieważ na większych ścianach mogą powstawać drobne pęknięcia w miejscach łączenia płyt.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...